top of page

TIBBI HİZMETLER VE PROSEDÜRLER

Önce Sağlık

Etkili ve kalıcı çözüm

Elektrokoterizasyon, daha çok iyi huylu deri tümörlerinin, göz çevresinde yağ bezlerinin, et benleri ve siğillerin tedavisinde etkili ve kolay uygulanabilir bir yöntemdir.

Tenin pürüzsüzlüğü

Dermapen uygulamaları yara izleri ve akneye bağlı çöküklüklerde ve derinin daha genç görünmesinde özellikle kış aylarında sıklıkla uygulanan ve etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulamanın ardından birkaç gün kızarıklık oluşacağı akılda tutulmalıdır.

Deride çıkan renk değişikliklerine uzman gözü ile yakından bakış

Dermatoskopi, polarize ışık altında 10 kat büyütme ile deride ortaya çıkan farklı renkte veya deri ile aynı renkteki oluşumları incelemek için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile deri kanserlerini erken tanımak ve çoğu zaman biyopsiye ihtiyaç duymadan tedaviyi planlamak mümkün olmaktadır. Dermatoskopi deri kanserli hastaların uzun dönem izleminde muhakkak kullanılması gereken bir yöntemdir.

Güvenli ortamda müdahale

Deri kanserlerinde en etkili yöntem belli bir sağlam sınır bırakarak lezyonu tamamen çıkartmaktır. Çoğu cerrahi işlem muayenehane ortamında gerçekleştirilebilir. Daha komplike işlemler Medikalpark Ordu Hastanesi'nde 1 gece yatış ile gerçekleştirilmektedir.

Mikroskopi

Çoğu hastalığın tanısında doğru örnek almak ve mikroskopik inceleme uygulamak önemlidir. Muayenehanemde derinin mantar enfeksiyonları, viral hastalıklar ve benzeri pek çok hastalık tanısı için aldığım örnekleri mikroskopla kendim inceleyerek tanı koyuyorum.

Deri Kanserinden Korunmada Ömür Boyu Takip

Vücudunda 100 ve üzerinde beni olan bireyler uzun dönemde deri kanseri çıkartmaya diğer kişilerden daha yatkınlardır. Bu kişiler hayatları boyunca kanser gelişimi açısından izlemde tutulmalı ve yakınen izlenmelidir. Ben haritası çıkartarak, kişinin tüm benleri ömür boyu izlenebilir. Risk göstermeye başladığı en erken dönemde tespit edilebilir.

Yüzün Işıltısı - Lekelerden Kurtulma

Kimyasal soyma, cildin üst tabakasındaki ölü deriyi ve sebum artıklarını temizleyerek cildin ışıltısını arttırır. Kök hücreleri uyararak daha berrak bir görünüm oluşmasını sağlar. Özellikle kış aylarında oldukça iyi sonuçlar elde edilen güvenli bir yöntemdir.

Kaslar ve mimikler

Mimikleri korumak ve duyguları ifade etmek son derece önemlidir. Ancak zamanla yüzün 3 boyutlu yapısını oluşturan bazı kaslarda aşırı büyüme diğerlerinde küçülmeye neden olur. Yüzün 3 boyutlu yapısının yeniden düzenlenmesi, bütüncül önerilerle gerçekleştirildiğinde botoks güzelliği pekiştiren bir uygulama olacaktır.

Doğru doz ve doğru plan

Deriye dolgu uygulamaları doğru doz ve doğru lokalizasyona, bütüncül sağlık önerileri de dikkate alınarak uygulandığında güzelliğin pekiştirilmesinde ön plana çıkan bir yöntemdir.

Hızlı ve kolay uygulama

Kriyoterapi sıvı nitrojen gazının bir uygulama tüpü sayesinde deriye püskürtülmesi yöntemidir. Derideki lezyonu dondurarak yok eder. En çok siğiller ve seboreik keratoz ve benzeri lekelenmelerin tedavisinde uygulanır. İşlem özel hazırlık, anestezi, girişim gerektirmemesi nedeni ile avantajlı, hızlı ve etkili bir yöntemdir.

KRİYOTERAPİ UYGULAMASI

Surgeons During Operation

ELEKTROKOTERİZASYON UYGULAMASI

Vaccination

DERMAPEN

Image by Bofu Shaw

DERMATOSKOPİ

Surgeons

Alerjinizi tespit edin!

Çağımızda alerjik hastalıklar son derece arttı. Alerjiye neden olan maddeyi tanıyıp uzaklaşmadan çoğu durumda alerjiden kurtulmak mümkün değildir. Muayenehanemde eğitimli ekip tarafından Alerji testleri uygulanmakta, yorumlanmakta ve kişiye özel öneriler ve kaçınma stratejileri veirlmektedir.

DERİ KANSER CERRAHİSİ

Medical form with stethoscope

ALERJİ TESTLERİ

Mikroskop

TIBBİ TEŞHİS

Doctor adjusting balance on weighing scale
Yüz

BEN HARİTASI

KİMYASAL SOYMA

Medikal-Steroid-Enjeksiyonlar

DOLGU UYGULAMALARI

Botox enjeksiyonları

BOTOKS UYGULAMALARI

bottom of page